2024 KTM 390 DUKE

S novým modelem KTM 390 DUKE 2024 se svět kolem tebe stane tvým vlastním hřištěm. Tento motocykl střední váhy nabízí výjimečnou agilitu, snadnou ovladatelnost a výbušný výkon. Je připraven vrhnout se do jakékoli situace. KTM 390 DUKE 2024 nabízí nejnovější asistenční systémy, nový rám, nastavitelné odpružení a agresivní vzhled – jde o opravdového krále v kategorii univerzálních silničních strojů.
     KONFIGURÁTOR

Vybavte si motocykl dle vlastních představ a pošlete nám konfiguraci mailem na ktm@racetool.cz. Připravíme pro Vás nabídku na míru přímo dle Vašich představ.


01. CLUTCH IN, REVS UP!

FIND THE RIGHT FIT

NASTAVITELNOST

Motocykl KTM 390 DUKE je vybaven 43mm vidlicí WP APEX využívající otevřenou cartridge, která nabízí nastavení předpětí i odskoku. Snadno tak najdeš perfektní balanc mezi střelbou po oblíbené asfaltce a technickými průjezdy zatáček smykem na oblíbené trati. Vzadu pak pracuje tlumič WP APEX Separate, u kterého lze také nastavovat předpětí a odskok, a najít tak ideální rovnováhu mezi komfortem a trakcí.

INFOTAINMENT

TFT DISPLEJ A KONEKTIVITA

Všechny důležité informace hned po ruce. KTM 390 DUKE 2024 je vybaven zcela novým 5" TFT přístrojovým panelem z lepeného skla. Ten je spojen s novými 4směrnými přepínači nabídek, které umožňují snadné ovládání všech funkcí motocyklu – a dokonce i připojeného smartphonu. Když už jsme to nakousli, věz, že všechny modely DUKE nové generace nabízejí konektivitu se smartphonem, takže si jezdec může přehrávat hudbu, vyřizovat příchozí hovory a používat podrobnou navigaci

NAKED AGGRESSION

KAPOTÁŽ

KTM 390 DUKE 2024 patří do kategorie NAKED a vůbec se za to nestydí. KTM 390 DUKE si zachovává charakteristické tvary, žraločí rysy, viditelné otvory pro přívod vzduchu a lakovanou plochu kolem hlavního světlometu, které mu zaručují agresivní vzhled. Celkový vzhled doplňuje nová ocelová palivová nádrž, probarvené plasty a externí LED poziční světla.

100% DUKE

GRAFIKA

Prémiový vzhled je u modelu KTM 390 DUKE 2024 součástí standardní výbavy. Vysoce kvalitní vícevrstvý lak nanášený za mokra v novém odstín Electronic Orange (oranžová) nebo Atlantic Blue (modrá) s grafikou překrytou bezbarvým lakem perfektně zdůrazňuje unikátní texturovaný potah sedla DUKE. Ale nenech se zmást, tohle je 100% DUKE se 110% schopnostmi ve městě.

02. 3, 2, 1 - LAUNCH!

POWER HUNGRY

MOTOR

KTM 390 DUKE 2024 využívá nejnovější generaci motorů Lc4c se zdvihovým objemem 399 cm3, které oproti předchůdcům nabízejí vyšší výkon, plynulejší zrychlení a nižší celkovou hmotnost. KTM 390 DUKE 2024 těží se svých zkušeností v maloobjemové třídě a je nově vybaven vylepšenou převodovkou, modernizovanou hlavou válců a splňuje emisní normu EURO 5.2. A zmínili jsme, že je také READY TO RACE?

PICK YOUR POWER

JÍZDNÍ REŽIMY

S motocyklem KTM 390 DUKE 2024 má jezdec k dispozici několik jízdních režimů pro různé jízdní situace. Režim STREET, který je aktivován jako standardní, využívá veškerý výkon modelu KTM 390 DUKE, zatímco v režimu RAIN je výkon mírně přiškrcen v zájmu lepší kontroly při jízdě za mokra. Oba režimy lze snadno přepínat pomocí TFT displeje.

ROCKET OFF THE LINE

LAUNCH CONTROL

Připrav se vyrazit jako střela, protože KTM 390 DUKE 2024 vůbec poprvé přijíždí vybaven funkcí launch control ve standardu. Při aktivaci této funkce se motor vytočí na 7 000 ot./min, škrticí klapka se zcela otevře a bude čekat jen za sepnutí spojky.

LIGHT UP THE DARKNESS

LED OSVĚTLENÍ

Všechny modely KTM DUKE 2024 jsou vybaveny výkonnými LED světlomety vpředu i vzadu, které perfektně rozříznou tmu. Nejenže skvěle poslouží za horšího osvětlení, ale také zajišťují dobrou viditelnost při jízdě v hustém provozu nebo v mlze.

TRACK SCREEN

TRACK Screen transformuje grafiku 5" TFT displeje do závodniho zamereni, zvëtsuje otáckomër, ukazuje meric kruhú, zobrazuje vybrany prevodovy stupen, zmensuje velikost rychlostniho ukazatele a zobrazuje preferovaná nastaveni asistence pro jezdce. Navíc umoznuje TRACK Screen jezdcúm spustit kontrolu startu.

03. STYLE AND FUNCTION

RACE TO COMFORT

ERGONOMIE

Díky mírně delšímu rozvoru, upravené výšce sedla a nové geometrii rámu nabízí modely řady DUKE 2024 výrazně vylepšené vlastnosti při průjezdu zatáčkami, vyšší stabilitu a lepší ovladatelnost. To v kombinaci s již tak vynikající pověstí coby THE CORNER ROCKET a agresivní polohou při sezení znamená, že KTM 390 DUKE 2024 stanovuje měřítka v kategorii motocyklů NAKED.

TAKE A SEAT

SEDLO

Sedlo s vyšším polstrováním a užším profilem pro jezdce i spolujezdce zajišťuje celkově vyšší komfort a lepší ergonomii. Potřebuješ sedlo níž nebo naopak výš? Model 2024 KTM 390 DUKE má standardní výšku sedla 820 mm, ale lze ji snadno snížit na 800 mm pomocí volitelného sedla KTM PowerParts.

FIND YOUR FOOTING

STUPAČKY

Nové lehké držáky stupaček z kovaného hliníku a drážkované stupačky zaručují jezdcům dokonalý grip i při ostré jízdě. Stupačky obráběné pomocí CNC najdeš v katalogu dílů KTM PowerParts.

04. ALL-IN AGILITY

THE BACKBONE

RÁM

Nový design využívá dvoudílnou konstrukci: zbrusu nový příhradový hlavní rám doplňuje podsedlový rám z tlakově odlévaného hliníku. Zadní tlumič zaujme excentrickým umístěním, které umožňuje použití většího airboxu a také snížení výšky sedla. Zároveň přispívá k agresivnímu postoji modelu DUKE. Rám však není jen designovým prvkem, jeho primárním účelem je přispívat k lepší dynamice motocyklu zvýšením torzní tuhosti, lepší agilitě a větší zpětné vazbě od podvozku.

CURVED PIVOT

KYVNÁ VIDLICE

Nově tvarovaná kyvná vidlice z litého hliníku představuje pevnou a odolnou platformu pro zadní odpružení. Přímý úchyt pro tlumič je nyní odsazen do strany, což přispívá k super závodnímu vzhledu. Rovněž tak vznikl dodatečný prostor pro nový tlumič výfuku, který zajišťuje výraznější charakter.

SPRING INTO ACTION

VIDLICE

Vepředu pracuje 43mm vidlice WP APEX využívající otevřenou cartridge se 150 mm zdvihu a nastavitelnou kompresí i odskokem.

MAX TRACTION

ZADNÍ TLUMIČ

Vzadu pak najdeš excentricky uchycený tlumič WP APEX Separate se zdvihem 60 mm, který zajišťuje zdvih zadního kola 150 mm. U tlumiče lze nastavit předpětí a také odskok pomocí klikacího kolečka s 5 polohami.

ROLLING THUNDER

KOLA A PNEUMATIKY

Motocykly řady KTM DUKE 2024 se zaměřují na snížení hmotnosti tam, kde to má největší smysl, vývojáři se proto soustředili na snížení neodpružené hmotnosti pomocí lehkých ráfků kol obutých do pneumatik Michelin. Tím se zlepšila nejen celková ovladatelnost, ale také ochota stáčet se do zatáček a dochází k menšímu namáhání komponent, jako jsou osy a ložiska.

STOPPING POWER

BRZDY

KTM 390 DUKE spoléhá na 320mm přední brzdové kotouče s novými radiálními čtyřpístkovými třmeny. Nový design s sebou přináší větší kotouče, které přispívají k nižší provozní teplotě a brzdy zaujmou lepší odolností vůči vadnutí a také delší životností brzdových destiček. O krocení zadního kola se pak stará 240mm kotouč a dvoupístkový třmen, který nabízí tytéž výhody jako přední brzda. Ve standardu jsou k dispozici také funkce Cornering ABS a SUPERMOTO ABS.

Technické parametry

Motor

ZDVIHOVÝ OBJEM398.7 cm³
VÝKON V KW33 kW
KROUTICÍ MOMENT39 Nm
DRUH KONSTRUKCE1válcový, 4dobý motor
VRTÁNÍ89 mm
ZDVIH64 mm
STARTÉRElektrický startér
MAZÁNÍMokrá jímka
PŘEVODOVKA6stupňová
CHLAZENÍKapalinové chlazení
SPOJKAPASC™ spojka proti kmitání, mechanicky ovládaná
EMSBosch EMS s RBW
SPOTŘEBA PALIVA3.46 l/100 km
KAPACITA BATERIE 8 Ah


PODVOZEK

PROVEDENÍ RÁMUOcelový mřížový rám, obalovaný práškem
PŘEDNÍ ODPRUŽENÍWP APEX 43
ZADNÍ ODPRUŽENÍWP APEX Monoshock
ZDVIH PÉROVÁNÍ (VPŘEDU)150 mm
ZDVIH PÉROVÁNÍ (VZADU)150 mm
PŘEDNÍ BRZDAČtyřpístkový radiální pevný brzdový třmen, brzdový kotouč
ZADNÍ BRZDA2pístový plovoucí brzdový třmen
PRŮMĚR KOTOUČE PŘEDNÍ BRZDY320 mm
PRŮMĚR KOTOUČE ZADNÍ BRZDY240 mm
ABSBosch 9.3 MP Two Channel (Supermoto ABS)
ŘETĚZ520 X-Ring
VÝŠKA SEDADLA820/800 mm