KTM 150 EXC TPI

NIMBLE OFFROAD MASTER

Tento mrštný, lehký a extrémně schopný terénní stroj je pro rok 2020 zcela přepracován a nyní se pyšní písmeny TPI (transfer port injection) hned vedle svého jména, což jasně naznačuje, že je připraven splnit přísné homologační limity EURO 4. To znamená, že již není třeba žádné přetryskovávání ani míchání paliva. Tohoto plnokrevníka, který tě překvapí snadnou ovladatelností, můžeš rovnou osedlat. Nový model KTM 150 EXC TPI, který je již znám svou výjimečnou agilitou, má zcela nový rám s optimalizovanou pružností a spolu s dalšími novými vylepšeními poskytuje stroji i jezdci nebývalé schopnosti.

MOTOR A VÝFUK

Společnost KTM a její široká řada vítězných terénních 2taktních modelů představuje technologický benchmark. Dva roky po představení prvního 2taktního motoru na světě s elektronicky řízeným vstřikováním paliva u terénních modelů toto vítězné tažení pokračuje kompletně přepracovanou novou generací motorů pro terénní závodní stroje, přičemž všechny z nich jsou vybaveny revolučním systémem TPI. Patří mezi ně také model KTM 150 EXC, který dokládá odhodlání společnosti KTM neustále zdokonalovat 2taktní motory. Přínosy jsou evidentní: kromě dramatického snížení spotřeby paliva a emisí je to také skutečnost, že systém nevyžaduje předmíchání paliva ani přetryskování, což znamená, že motory vždy poběží hladce a čistě.

Dvoutaktní motor o zdvihovém objemu 150 cm3 doznal pro rok 2020 významných změn. Díky nejmodernější konstrukci, inovativnímu dvoutaktnímu provedení, nově vyvinutému válci a revolučnímu systému vstřikování paliva TPI je nový motor kultivovanější než kdykoli předtím a nabízí bezkonkurenční výkon v celém spektru otáček. Mezi výhody, které modernizace tohoto kompaktního a lehkého dvoutaktu přináší, patří vyšší výkon a snazší ovladatelnost. Jde o tak skvělou volbu pro všechny, kdo se chtějí vydat do náročnějšího enduro terénu. Díky homologaci Euro IV je tahle střela tak ekologicky zelená, že i konkurence z toho zezelená závistí.

PODVOZEK

V případě dvoutaktních strojů je klíčové zachovat nízkou hmotnost. Nikoho by proto nemělo překvapit, že KTM 150 EXC TPI je jedním z nejlehčích, nejštíhlejších a nejagilnějších enduro strojů ve své třídě.

ERGONOMIE A KOMFORT

Společnost KTM využila desítky let úspěchů v závodech a obdařila KTM 150 EXC TPI špičkovou ergonomií, díky níž tento model nabízí dokonalou harmonii mezi jezdcem a motocyklem. Za všech podmínek tak zajišťuje maximální komfort jezdce a volnost pohybu. Nový design zadní svítilny navíc perfektně doplňuje nový tvar zadního blatníku a držáku SPZ.

KAPOTÁŽ A GRAFIKA

Konstrukce předního a zadního blatníku ve tvaru nosníku I zaručuje maximální stabilitu při jízdě vysokou rychlostí tím, že zamezuje jejich ohýbání. Navíc zásluhou chytrého provedení se skvělými samočisticími schopnostmi vydrží déle čisté. Chytré vedení brzdové hadičky po přední tabulce na číslo zabraňuje jejímu zbytečnému opotřebení.

SOFTWARE A ELEKTRONIKA

Modely KTM EXC TPI mají nejmodernější systém řízení motoru ze všech terénních dvoutaktních motocyklů. S využitím dat různých snímačů, jako je snímač teploty okolního vzduchu, snímač teploty nasávaného vzduchu, snímač polohy škrticí klapky a snímač teploty chladicí kapaliny řídicí jednotka optimalizuje časování zážehu a množství vstřikovaného paliva ve všech nadmořských výškách a podmínkách.

236 999 Kč

Technické parametry

Motor

ZDVIHOVÝ OBJEM143.7 cm³
DRUH KONSTRUKCE1válcový, 2dobý motor
VRTÁNÍ58 mm
ZDVIH54.5 mm
STARTÉRElektrický startér
PŘEVODOVKA6stupňová
SPOJKAVícekotoučová mokrá spojka DDS, hydraulika Brembo
EMSContinental EMS
CO2 EMISSIONS61 g/km
SPOTŘEBA PALIVA2.62 l/100 km


PODVOZEK

PROVEDENÍ RÁMUCentrální dvojitý kolébkový z oceli 25CrMo4
PŘEDNÍ ODPRUŽENÍWP-USD Xplor 48
ZADNÍ ODPRUŽENÍWP-PDS Monoshock
ZDVIH PÉROVÁNÍ (VPŘEDU)300 mm
ZDVIH PÉROVÁNÍ (VZADU)310 mm
PŘEDNÍ BRZDADvoupístkový plovoucí brzdový třmen Brembo, brzdový kotouč
ZADNÍ BRZDAJednopístkový plovoucí brzdový třmen Brembo, brzdový kotouč
PRŮMĚR KOTOUČE PŘEDNÍ BRZDY260 mm
PRŮMĚR KOTOUČE ZADNÍ BRZDY220 mm
ŘETĚZX-Ring 5/8 x 1/4"
SVĚTLÁ VÝŠKA370 mm
VÝŠKA SEDADLA960 mm
KAPACITA NÁDRŽE (PŘIBL.)9 l
SUCHÁ HMOTNOST96.8 kg
236 999 Kč