TE 300i JARVIS EDITION

CHYTRÝ PŘÍSTUP

Jednoduše řečeno, nový TE 300i je perfektním strojem na objevování nové země a na cestu tam, kam jen málokdo odešel. Důvěryhodný dvoudobý tah je mimořádně jednoduchý na správu a pro rok 2020 představuje řadu nových vývojů, které zvyšují jeho špičkový výkon. Díky elektronickému vstřikování paliva, hladkému dodávání energie a působivému točivému momentu a výkonu si TE 300i zachovává vlastnosti, pro které je proslulý. S vylepšeními rámu a karoserie však nabízí ještě ovladatelnější a napínavější jízdu.

MOTOR

Dvoudobý motor o objemu 300 ccm v modelu TE 300i je vlajkovou lodí řady enduro řady Husqvarna. Díky přesně umístěnému uspořádání hřídele pro optimální centralizaci hmoty, vyrovnávacímu hřídeli snižujícímu vibrace, dvojčinnému ventilu řízenému výkonu a elektronickému vstřikování paliva je měřítkem výkonu enduro.

VÁLEC

Válcový otvor 72 mm v TE 300i je vybaven dvojitým ventilem ovládaným výkonovým ventilovým systémem, který poskytuje hladký a regulovaný výkon v celém rozsahu otáček. Načasování výfukových kanálů bylo vylepšeno kombinací optimalizovaného, nastavitelného pohonu výkonového ventilu. Válec má také dvě vstupní polohy v zadní části válce, kde je namontována dvojice vstřikovačů paliva. Tím je zajištěno účinné spalování vedoucí ke snížení spotřeby paliva a emisí.

KANÁLKY

Vytlačené klikové skříně na motoru TE 250i jsou navrženy pro minimální hmotnost a mají tenkostěnnou konstrukci. Pro centralizaci hmoty bylo uspořádání hřídele přesně umístěno, aby využilo oscilační hmoty v ideálním těžišti. Hřídel vyrovnávače je také specificky integrována, což zajišťuje kompaktní design. Kromě toho nové pouzdro vodního čerpadla zlepšuje chlazení optimalizací průtoku chladicí kapaliny.

VÝFUK

Potrubí hlavičky na modelu TE 300i, které je navrženo speciálně pro každý model pomocí inovativního procesu 3D návrhu, nabízí další vylepšení v geometrii a výkonu. To umožňuje zlepšenou světlou výšku, zatímco vlnitý povrch zajišťuje, že trubka sběrače je odolná vůči nárazu na stopu. Tlumič hluku je také vybaven novou hliníkovou montážní konzolou, novými vnitřky a méně hustým obalovým materiálem pro lepší tlumení hluku a úsporu hmotnosti.

288 999 Kč

Technické parametry

Motor

ZDVIHOVÝ OBJEM293.2 cm³
DRUH KONSTRUKCE1válcový, 2dobý motor
VRTÁNÍ72 mm
ZDVIH72 mm
STARTÉRElektrický startér
PŘEVODOVKA6stupňová
SPOJKAVícekotoučová mokrá spojka DDS, hydraulika Magura
EMSContinental EMS
CO2 EMISSIONS64


PODVOZEK

PROVEDENÍ RÁMUCentrální dvojitý kolébkový z oceli 25CrMo4
PŘEDNÍ ODPRUŽENÍWP-USD Xplor 48
ZADNÍ ODPRUŽENÍPružná vzpěra WP s vazbou
ZDVIH PÉROVÁNÍ (VPŘEDU)300 mm
ZDVIH PÉROVÁNÍ (VZADU)300 mm
PŘEDNÍ BRZDAKotoučová brzda
ZADNÍ BRZDAKotoučová brzda
PRŮMĚR KOTOUČE PŘEDNÍ BRZDY260 mm
PRŮMĚR KOTOUČE ZADNÍ BRZDY220 mm
ŘETĚZX-Ring 5/8 x 1/4"
ÚHEL HLAVY ŘÍZENÍ63.5 °
SVĚTLÁ VÝŠKA360 mm
VÝŠKA SEDADLA950 mm
KAPACITA NÁDRŽE (PŘIBL.)8.5 l
SUCHÁ HMOTNOST105.4 kg
288 999 Kč